Figen Eren Logo Mimar Sinan Cad. Mimar Sinan Mah.
Zin İş Merkezi No: 53 Kat: 2 D: 5/6
Çekmeköy Ümraniye İstanbul
Tel: 0 216 640 14 44
GSM: 0 530 414 97 41
Email:   www.facebook.com/dtfigeneren

 

 
Figen Eren kimdir? Linkler Soru - Cevap
Öncesi-Sonrası Fotoğrafları Estetik Diş Hekimliği İmplant Diş Beyazlatma Dolgu ve Restorasyonlar Koruyucu Diş Hekimliği Çocuk Diş Hekimliği
S.O.S Ağrım Var Travma Ağız Kokusu
Ofis Turu
Adres Harita İlk Randevuya Gelirken


DENTAL İMPLANTLAR

   Diş kaybı gerçekleştiğinde, yerine yenisini koyma yöntemlerinden birisi de implant tedavisidir. İmplant, çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen titanyumdan yapılmış yapay bir köktür.

   Görüntü olarak bir vidaya benzer. Kemikle biyolojik olarak kaynaştıktan sonra üzerine porselenden diş yapılır. Görüntü ve çiğneme hissi olarak doğala en yakındır.

   İmplant tedavisi hastaya getirdiği avantajlar sayesinde 21. yüzyılda diş hekimliğinin en gözde tedavisidir.

   Uygulanabilmesi için ağızdan panaromik röntgen alınır. Kemiklerin boyutları ölçülür, gerekli görülen yerlere uygun olan implant materyalleri seçilip yerleştirilir.

   Genel sağlık durumu iyi olan her hastaya uygulanabilir. Kemik gelişimi tamamlanmamış genç bireylerde tercih edilmemektedir. İmplant uygulaması için üst yaş limiti yoktur.

   Günümüzde otuz yılı aşkın klinik takipleri yapılan implantlar bulunmaktadır. İmplant kullanımının; hareketli protezlerin oynamaması, diş kaybedildiğinde; köprü yapımı için gerek duyulan diş kesiminin yapılmaması gibi avantajları vardır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.
Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.